Натяжні стелі

Перші натяжні стелі з'явилися кілька тисяч років тому, ще в античні часи. Достовірно невідомо коли і де їх придумали. Історики припускають, що батьківщиною натяжних стель є стародавній Єгипет або Еллада. Вже в той час вони прикрашали покої місцевої знаті. Прототипом натяжних стель були різні тканини, іноді просочені вапняним розчином. У наступні історичні періоди натяжні стелі були незаслужено забуті, свою друге нове життя натяжні стелі отримали в 60-ті роки минулого століття в Швеції, звідки й почали свій тріумфальний хід, спочатку по Західній Європі, потім і по решті світу. Особливо досягли успіху у виробництві натяжних стель французи. Тому сучасні якісні натяжні стелі отримали назву «французькі».

Область застосування натяжних стель надзвичайно широка і різноманітна. Вони чудово зарекомендували себе не тільки в житлових приміщеннях, але і в адміністративних, розважальних та спортивних установах. Широка гама кольорів і відтінків ПВХ - плівок дозволяє втілити в життя практично будь-яке, навіть саме сміливе дизайнерське рішення. Форма натяжної стелі може бути плоскою, багаторівневою, матиме увігнуті і опуклі поверхні, вона залежить лише від Вашої уяви і декоративного вирішення інтер'єру. Виключно індивідуальний зовнішній вигляд приміщення надає правильно підібране освітлення або підсвічування. Світлодіодні системи освітлення з використанням кристалів Swarоvski дозволяють візуально змінити простір, створюють ефект «зоряного неба», надаючи стелі неймовірну оригінальність, загадковість і красу. В останні роки досить популярним став метод нанесення Арт-друку на полотно стелі. За допомогою широкоформатного принтера наноситься зображення різних класичних сюжетів, квітів, птахів, природи і будь-якого іншого зображення.

Що ж представляє із себе натяжна стеля?

Це збірна конструкція, що складається з:

• алюмінієвого, рідше пластикового, профілю (багета) встановлюваного по периметру стін;

• найтоншої ПВХ-плівки-яка представляє з себе саме полотно натяжної стелі закріплюється в профіль за допомогою гарпунної системи кріплення;

• маскувальною пластикової вставки, що закриває конструктивну щілину між стінами і натяжною стелею.

Натяжні стелі мають цілий ряд достоїнств і переваг у порівнянні з іншими видами стельових покриттів таких як, наприклад, гіпсокартон, Armstrоng, шпалери або штукатурка, забезпечуючи вигідне співвідношення ціни і якості, практичність та естетичність зовнішнього вигляду.

При монтажі натяжних стель майже не утворюється сміття, немає необхідності виносити меблі, практично виключаються трудовитрати на підготовку стелі до ремонту. Сам процес установки натяжної стелі займає всього кілька годин. Натяжні стелі кріпляться всього на 3 см нижче базової стелі, утворюють ідеально рівну поверхню, приховуючи різні будівельні дефекти та інженерні комунікації. Вони стійкі до деформації і дії хімічних речовин, не підтримують горіння і не потребують фарбування. Натяжні стелі пилонепроникність і технологічні, мають гарну термоізоляцією, не вбирають запахи і легко миються. Здатні витримати навантаження до 100 кг на 1м2, захищаючи приміщення від затоплення. На протязі багатьох років натяжні стелі зберігають свій первісний колір, міцність і надійність.

Конкуренція серед виробників і сучасні технології дозволили значно знизити собівартість натяжних стель. Вони стали доступні практично всім, залишаючись в теж час, елементом престижу і елегантності.